VISAVERTIS LESALAS KALAKUČIUKAMS BROILERIAMS

APDOVANOTAS KONKURSE „LIETUVOS METŲ GAMINYS 2021“

Gruodžio 16 d. jau 25-ą kartą buvo paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. 

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė kooperatyvo „Agroaves group“ gaminamam visaverčiui lesalui kalakučiukams broileriams sidabro medalį.

Gaminį sukūrė ir 2021 metais rinkai pristatė kooperatyvo „Agroaves group“ technologų komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos ir užsienio šalių veterinarijos specialistais, paukščių augintojais. Šiuo produktu įmonė stengiasi atkreipti dėmesį į alternatyvias mėsinių paukščių rūšis ir veisles, suteikti galimybę vartotojui pasirinkti sveikesnę ir įvairesnę paukštienos produkciją.

Visaverčio kombinuotojo lesalo kalakučiukams broileriams išskirtinumas – lesalo gamyba inovatyvia įranga taikant specialią gamybos technologiją, kurių dėka gaminamos tvirtos ir nesubyrančios granulės bei gaminio žaliavų sudėtis. Visavertis lesalas mėsiniams kalakutams pasižymi antibiotinių savybių turinčių veiklių medžiagų deriniu, natūraliai esančių aromatiniuose augaluose ir prieskoniuose, atrinktuose dėl jų įrodyto in vivo poveikio.

Visos žaliavos kombinuotųjų lesalų gamyboje, naudojamos tik patikrinus jų kokybę atestuotoje Grūdų ir Kombinuotųjų pašarų laboratorijose. Kokybiniai rodikliai nustatomi ne tik pagaminus kombinuotąjį pašarą, bet ir vienodais laiko tarpais gamybos metu, kad savalaikiai būtų aptinkamas menkiausias nuokrypis nuo technologinio proceso parametrų neišlaikymų ar lokalaus žaliavų kokybės pakitimo. Kalakučiukų broilerių lesalų gamyboje naudojami tik lietuviški, kruopščiai atrinkti grūdai.

Šis medalis papildė kooperatyvo „Agroaves group“ apdovanojimų krepšelį. 2020 metais įmonei buvo įteiktas „Lietuvos metų gaminio” aukso medalis už visavertį kombinuotąjį lesalą „Kukurūziniams“ broileriams, kurio sudėtyje yra net virš 50 procentų kukurūzų.

Gaminio platintojas – UAB „Ariogalos grūdai“, koperatyvo „Agroaves group“ narys.